do kasy suma: 0,00 zł

Filtr do wody brudnej: filtr w kamperze, filtrowanie wody ze studni.

Filtr do wody brudnej: filtr w kamperze, filtrowanie wody ze studni.

Woda niepewna mikro-biologicznie: Studnia, Kamper, Jacht, Altana

Filtrowanie wody z własnego ujęcia, np. ze studni. Podróże kamperem lub jachtem a dostęp do bezpiecznej wody. Woda w altance. Czyli w kilku słowach co jest ważne i dlaczego. Jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych gdy woda nie pochodzi z miejskich wodociągów?

W czasie, gdy ceny wody rosną coraz szybciej - i niestety, rosnąć będą dalej - zwiększa się grupa osób zainteresowanych posiadaniem wody z własnego ujęcia. O ile woda ze studni jest doskonała do podlewania naszego ogrodu, jej spożywanie może już nie być tak bezpieczne ze względu na ryzyko skażenia bakteriami i wirusami.

Podobnie, pandemia bardzo podniosła zainteresowanie podróżowaniem kamperem lub jachtem. Znika sporo ograniczeń, przemieszczamy się na własnych warunkach. Kluczowy kłopot, jaki mam do rozwiązania, to dostępność w kamperze lub jachcie wody zdatnej do picia.

Możliwość skażenia wody bakteriami to nie jest jedyny problem, z jakim musimy się zmierzyć, jeśli nie korzystamy z wody miejskiej, czyli chlorowanej lub ozonowanej. Woda ze studni, zwłaszcza jeśli położona jest poza miastem, wśród pól, może być zawierać środki ochrony roślin, herbicydy oraz pestycydy. Częstym problemem są również metale ciężkie.

 

Co możesz zrobić?

Opcji jest kilka:

1. Możesz kupować wodę w plastiku.

Nie polecamy. To najbardziej kosztowna i najmniej przyjazna środowisku opcja. Dodatkowo, w kamperze czy jachcie dostępne miejsce i kilogramy są na wagę złota.

Międzynarodowe badania wody butelkowanej przeprowadzone w 2019, które objęły kilkanaście krajów z różnych kontynentów i w sumie ponad 100 różnych marek wody nie pozostawiły na wodzie butelkowanej suchej nitki - woda butelkowana zawiera średnio ponad 2 razy więcej mikroplastiku niż woda kranowa.

2. Możesz zdecydować się na filtr osmotyczny.

Opcjonalnie. Tzw. osmoza gwarantuje czystość mikrobiologiczną - usuwa z wody w zasadzie wszystko, czyniąc ją jałową. Z pewnością będzie bezpieczna do picia, ale niekoniecznie będzie to zdrowa woda. Taką wodę należy mineralizować. Zajmuje sporo miejsca pod zlewem i jest dość kosztowna. Koniecznie trzeba pamiętać o regularnym serwisie urządzenia.

3. Filtr nakranowy TAPP ULTRA.

Zdecydowanie polecamy. To najbardziej ekonomiczne z rozwiązań. Filtr TAPP ULTRA na jednym wkładzie filtrującym, pozwala na filtrowanie przez okres 6 miesięcy, w trakcie których możemy przefiltrować nawet 2800 l wody.

Najważniejszym elementem tego filtra jest jednak jego dokładność oczyszczania - 0,01 mikrometra. Pięciostopniowa filtracja z wykorzystaniem m.in. węgla aktywnego, mikro-membrany kapilarnej oraz jonów srebra, gwarantują usuwanie z wody 99,99% bakterii oraz wirusów.

Do tego dochodzą korzyści, jakie oferują wszystkie filtry TAPP Water - bardzo łatwy montaż, do kranu, możliwość korzystania z tego samego filtra w domu, jak i poza domem (kamper, jacht, altana, itp.), niskie koszty użytkowania, fenomenalna prędkość filtracji na poziomie 2 l / min.

Filtr TAPP WATER TAPP ULTRA sprawdzi się doskonale nawet z najbardziej wymagającą wodą.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl