do kasy suma: 0,00 zł

Ekologiczne słomki do wody. Naturalne - ze słomy, z bambusa, ze stali nierdzewnej oraz z wytrzymałego szkła boro-krzemowego.

Czy warto zakupić ekologiczne słomki?

W dzisiejszych czasach do wszystkiego używa się plastiku. Jednorazowe opakowania i produkty coraz bardziej zanieczyszczają planetę. Na szczęście, ludzie są coraz częściej świadomi wielkości zanieczyszczenia oraz zagrożeń za tym idących. Dzięki temu, na rynku pojawia się coraz więcej ekologicznych rozwiązań, w tym wielorazowe opakowania, torby na zakupy wielokrotnego użytku lub eko słomki. Faktem jest, że popularne plastikowe rurki, których zazwyczaj używa się przez kilkanaście minut, są dużym zagrożeniem. Zanieczyszczają środowisko, nie rozkładają się, trafiają do oceanów i zatruwają żyjące tam zwierzęta. Dlatego każdy, kto korzysta ze słomek do picia, prowadzi restauracje bądź pub, powinien korzystać wyłącznie z ekologicznych słomek. W obecnych czasach używanie słomki plastikowej jest niemile widziane, a w niektórych miejscach nawet zakazane.

Jakie eko słomki jednorazowe są dostępne na rynku?

Aktualnie dostępnych jest coraz więcej rodzajów ekologicznych słomek. Istnieją ekologiczne słomki jednorazowe, do których zaliczyć można najpopularniejsze słomki papierowe, dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Ich wadą jest to, że szybko namakają i przestają pełnić swoją funkcję. Kolejnym rodzajem są słomki naturalne wykonane ze słomy. Produkowane są z łodyg pszenicy, przez co mogą zawierać gluten, który jest niewskazany dla osób nietolerujących tego alergenu. Nowością mogą być słomki z mączki kukurydzianej. Używane są również słomki makaronowe, które są niczym innym jak długą rurką surowego makaronu.

Eko słomki wielokrotnego użytku

Dużo lepszym rozwiązaniem są słomki wielokrotnego użytku. Taka eko słomka zazwyczaj ma większą średnicę, co umożliwia jej łatwiejsze mycie. Wśród ekologicznych słomek wielokrotnego użytku wyróżnić można eko słomkę bambusową wykonaną w 100% z bambusa, która jest całkowicie biodegradowalna. Można ją myć w zmywarce, a jej cena jest dość niska. Kolejnym rodzajem eko słomki jest słomka metalowa. Jest ona wygodna, lekka i poręczna, a dodatkowo wytrzymała. Istnieją również słomki wykonane ze szkła. Szklana ekologiczna słomka jest bardzo estetyczna, a przede wszystkim trwała.

Nowością są słomki silikonowe. Silikon jest hybrydą gumy syntetycznej i tworzywa sztucznego. Chociaż technicznie oznacza to, że jest to rodzaj plastiku, wielorazowe ekologiczne słomki silikonowe są odporne na ciepło, nietoksyczne i bezpieczne w użyciu. To również rozwiązanie bardzo trwałe, przez co można je ponownie wykorzystać. Są miękkie i giętkie, dzięki czemu nie zranią podniebienia i nie uszkodzą zębów. Występują w różnych kolorach.

Gdzie można zakupić eko słomki wielokrotnego użytku?

Ekologia to dominujący trend w branży gastronomicznej, co jest zjawiskiem pożądanym, biorąc pod uwagę ilość zużywanego jednorazowego plastiku. Aktualnie zakupu słomek ekologicznych można dokonać praktycznie wszędzie, są one łatwo dostępne i coraz bardziej popularne. Największy ich wybór jest zdecydowanie w sklepach internetowych, takich jak filtrynakran.pl, gdzie asortyment jest stale się poszerzany.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl