Darmowa dostawa już od 190 zł!
do kasy suma: 0,00 zł
Ziemia to zamknięty obieg
Ziemia to zamknięty obieg

Plastik tak bardzo wrósł w otoczenie człowieka XXI wieku, że dziś trudno nam sobie wyobrazić czasy, gdy przedmioty codziennego użytku wykonywano z innych materiałów. Dla producentów jest tanim i prostym w obróbce surowcem. Dla środowiska naturalnego – śmiertelnym zagrożeniem. Problemem na skalę globalną jest bardzo długi czas rozkładu plastiku i forma, w jakiej przebiega proces. Tworzywa sztuczne rozkładają się na mikroplastik, który przenika do wód gruntowych,  zanieczyszcza rzeki i morza. Beztroskie gospodarowanie odpadami sprawiło, że oceany również stały się wysypiskami. Prądy morskie tworzą ze śmieci gigantyczne wyspy.

czytaj całość »
AZS – jakość wody do kąpieli też jest ważna
AZS – jakość wody do kąpieli też jest ważna

Atopowe zapalenie skóry u dziecka to duży problem i wyzwanie dla wielu rodziców. Reakcja alergiczna – w przypadku tego specyficznego schorzenia – wywołuje nieestetyczne zaczerwienienie skóry zwłaszcza na twarzy malucha. Swędzenie podrażnionych miejsc na ciele jest powodem dużego dyskomfortu. Jak skutecznie prowadzić terapię? Specjaliści zalecają eliminowanie czynników wywołujących alergiczne reakcje. Woda, w jakiej bierzemy kąpiel lub prysznic, również ma niebagatelne znaczenie dla stanu naszej skóry, zwłaszcza gdy jest to woda silnie chlorowana i zanieczyszczona metalami ciężkimi.  

czytaj całość »
Zadbaj o zdrową skórę - stosuj filtr prysznicowy
Zadbaj o zdrową skórę - stosuj filtr prysznicowy

Intensywny rozwój przemysłu i procesy urbanizacyjne mają bardzo negatywny wpływ na środowisko naturalne. W XXI wieku jakość wód gruntowych, powietrza i gleby w wielu zakątkach świata pogorszyła się na tyle, że wpływa to na stan zdrowia i jakość życia całych społeczeństw. Zwłaszcza mieszkańcy metropolii  w coraz większym stopniu zmagają się z wieloma tzw. chorobami cywilizacyjnymi. Na alergie i towarzyszące im schorzenia skórne uskarża się wielu pacjentów poradni specjalistycznych.

czytaj całość »
Pożegnanie z plastikiem
Pożegnanie z plastikiem

Łatwa i szybka produkcja oraz niskie koszty sprawiły, że wielki biznes od dziesięcioleci korzysta z tworzyw sztucznych na masową skalę.
Plastik jest lekki i wytrzymały. Dla koncernów okazał się podstawowym surowcem do wytwarzania m.in. opakowań i przedmiotów codziennego użytku. Z kolejnymi dekadami na świecie produkuje się coraz więcej plastiku, który ma ogromną wadę. Może zalegać na wysypiskach tysiącami lat zanim ulegnie rozkładowi. Często wykorzystanie opakowania trafiają do morza i oceanów, tworząc dryfujące, sztuczne wyspy, które ciągle powiększają swoją powierzchnię.

czytaj całość »
Pożegnaj plastik! Poznaj eko butelki i słomki
Pożegnaj plastik! Poznaj eko butelki i słomki

Recykling plastiku stał się jednym z największych wyzwań XXI wieku. Szkodliwych odpadów ciągle przybywa. Jako konsumenci mamy jednak możliwość dokonywania ekologicznych wyborów. Na rynku jest coraz więcej produktów wykonanych z surowców przyjaznych środowisku naturalnemu. W naszym sklepie zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą eko słomek i eko butelek.

czytaj całość »
Ekologia w Twoim domu
Ekologia w Twoim domu

 Z punktu widzenia gospodarstwa domowego coraz częściej możemy dokonywać wyborów, które są proekologiczne. Świadomość społeczna w tym zakresie z każdym rokiem wzrasta. Stosując filtry na krany, zyskujemy doskonałej jakości wodę. Nie musimy kupować butelkowanej, co ogranicza ilość plastikowych odpadów w domu. To również dobre rozwiązanie dla firm, zaopatrujących zwykle biura w duże pojemniki z tworzywa sztucznego.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl