do kasy suma: 0,00 zł
Postaw na ekologię w Święta Bożego Narodzenia. Podpowiadamy
Postaw na ekologię w Święta Bożego Narodzenia. Podpowiadamy

Każdego roku już w listopadzie media zalewają reklamy związane ze Świętami Bożego Narodzenia, a sklepowe półki uginają się pod ciężarem wszelkiej maści przeznaczonych na prezenty produktów. Pomimo powszechnych trendów masowych zakupów, coraz więcej osób pragnie wrócić do tradycyjnej formy przeżywania świąt, co wiąże się z rozsądnym podejściem do ilości prezentów i jedzenia oraz poświęceniem większej ilości czasu swoim bliskim.  Takie podejście doskonale wpisuje się w zdobywający popularność ekologiczny styl życia, sprawdźmy więc, co można zrobić, aby urządzić święta w duchu eko.

czytaj całość »
Jak oszczędzać wodę w domu? 7 sposobów
Jak oszczędzać wodę w domu? 7 sposobów

Ostatnio dużo się mówi o coraz trudniejszym dostępie do zasobów wody pitnej w wielu regionach świata. Powoli zaczyna się to stawać problemem globalnym, z którym w niedalekiej przyszłości będzie się musiała zmierzyć 1/3 mieszkańców ziemi. Dla naszego wspólnego dobra powinniśmy zacząć rozsądnie gospodarować tym życiodajnym naturalnym zasobem, co jak się okazuje, wcale nie jest takie trudne. Każdy z nas może zacząć oszczędzać wodę, dzięki czemu nie tylko przyczyni się do ochrony środowiska, ale też poratuje własny domowy budżet.

czytaj całość »
10 wskazówek, by twój dom stał się bardziej eko
10 wskazówek, by twój dom stał się bardziej eko

Na skutek powszechnego wzrostu świadomości ekologicznej coraz więcej osób stara się żyć w taki sposób, aby zminimalizować negatywny wpływ działalności człowieka na środowisko. Można to robić, wybierając komunikację zbiorową zamiast samochodu, ograniczając nadmierną konsumpcję, segregując śmieci czy też oszczędzając prąd oraz wodę we własnym domu.

czytaj całość »
5 powodów, dla których powinniśmy zrezygnować z wody w plastikowych butelkach
5 powodów, dla których powinniśmy zrezygnować z wody w plastikowych butelkach

Dziesiątki zgrzewek z plastikowymi butelkami wody to powszechny widok w każdym markecie. Niemal wszyscy kupujemy jej zapasy przynajmniej raz w tygodniu, bo wiadomo – woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania, a ta w plastikowych butelkach jest ogólnodostępna. Coraz częściej słyszy się jednak głosy nawołujące do zaprzestania tego typu zakupów. Sprawdźmy więc, dlaczego warto zrezygnować z wody butelkowanej i czym ją zastąpić.

czytaj całość »
Czy woda ma wpływ na smak kawy i herbaty?
Czy woda ma wpływ na smak kawy i herbaty?

Wielu ludzi poranek rozpoczyna od filiżanki kawy. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę, że na jej smak wpływ ma nie tylko jakość ziaren. Równie ważnym czynnikiem podczas jej parzenia jest jakość wody, którą się do tego procesu wykorzystuje. W związku z tym należy sobie zadać pytanie, jaka woda na kawę będzie najlepsza?

czytaj całość »
Jakie zalety ma szklana karafka filtrująca wodę?
Jakie zalety ma szklana karafka filtrująca wodę?

Żyjemy w czasach powszechnego zanieczyszczenia środowiska. Dotyczy to zarówno powietrza, jak i żywności czy wody. Nie przed każdym zagrożeniem możemy się uchronić, niemniej warto korzystać z nowoczesnych technologii na tyle, na ile to możliwe, by ilość zanieczyszczeń z jakimi mamy kontakt minimalizować. Do akcesoriów, na które warto zwrócić uwagę, zalicza się szklana karafka do filtrowania wody. Na czym polega jej działanie? Czy jej zakup to dobra inwestycja?

czytaj całość »
Filtr do wody brudnej: filtr w kamperze, filtrowanie wody ze studni.
Filtr do wody brudnej: filtr w kamperze, filtrowanie wody ze studni.

 

Woda niepewna mikro-biologicznie: Studnia, Kamper, Jacht, Altana

Filtrowanie wody z własnego ujęcia. Podróże kamperem lub jachtem a dostęp do bezpiecznej wody. Czyli w kilku słowach co jest ważne i dlaczego. Jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych.

W czasie, gdy ceny wody rosną coraz szybciej - i niestety, rosnąć będą dalej - rośnie grupa osób zainteresowanych posiadaniem wody z własnego ujęcia. O ile woda ze studni jest doskonała do podlewania naszego ogrodu, jej spożywanie może już nie być tak bezpieczne ze względu na ryzyko skażenia bakteriami i wirusami.

Podobnie, jeżeli chętnie podróżujemy kamperem lub jachtem, cenimy sobie wypoczynek we własnym ogrodzie z altaną, kluczowy problem na jaki napotkamy, to dostęp do bezpiecznej do spożycia wody.

W tym wpisie: o zagrożeniach i jak sobie możemy z nimi poradzić.

 

 

czytaj całość »
Jak usunąć osad wapienny - czyli tzw. "kamień" z wody z kranu
Jak usunąć kamień z wody z kranu

JAK USUNĄĆ KAMIEŃ Z WODY Z KRANU?

 

Kamień w wodzie wodociągowej może stanowić duży problem. Ekspresy do kawy i czajnik zapychają się, szklanki zabarwiają się i stają się trudne do czyszczenia, a czasem nawet baterie i prysznice ulegają zatkaniu.

W tym artykule zbadamy, czym jest kamień, potencjalne problemy zdrowotne związane z kamieniem, rodzaje filtrów do usuwania kamienia i najlepszą alternatywę dla kamienia filtracyjnego.

czytaj całość »
Jak bardzo szkodliwy jest plastik i jak ograniczyć ilość plastiku w domu?
Ziemia to zamknięty obieg

Plastik tak bardzo wrósł w otoczenie człowieka XXI wieku, że dziś trudno nam sobie wyobrazić czasy, gdy przedmioty codziennego użytku wykonywano z innych materiałów. Dla producentów jest tanim i prostym w obróbce surowcem. Dla środowiska naturalnego – śmiertelnym zagrożeniem. Problemem na skalę globalną jest bardzo długi czas rozkładu plastiku i forma, w jakiej przebiega proces. Tworzywa sztuczne rozkładają się na mikroplastik, który przenika do wód gruntowych,  zanieczyszcza rzeki i morza. Beztroskie gospodarowanie odpadami sprawiło, że oceany również stały się wysypiskami. Prądy morskie tworzą ze śmieci gigantyczne wyspy.

czytaj całość »
Filtrowanie wody do kąpieli – dlaczego należy filtrować wodę, w jakiej się kąpiemy?
AZS – jakość wody do kąpieli też jest ważna

Filtruj wodę nie tylko do picia!

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, że tak dużo mówi się o piciu wody po przefiltrowaniu, a tak rzadko zwraca się uwagę na jej jakość gdy bierzemy kąpiel? Jednocześnie, chętnie wydajemy pieniądze na środki natłuszczające i do pielęgnacji skóry po kąpieli. Bo sucha, zaczerwieniona, alergiczna...

 

czytaj całość »
Filtr prysznicowy TAPP Water TAPP 1s – dla kogo polecamy?
Zadbaj o zdrową skórę - stosuj filtr prysznicowy

Intensywny rozwój przemysłu i procesy urbanizacyjne mają bardzo negatywny wpływ na środowisko naturalne. W XXI wieku jakość wód gruntowych, powietrza i gleby w wielu zakątkach świata pogorszyła się na tyle, że wpływa to na stan zdrowia i jakość życia całych społeczeństw. Zwłaszcza mieszkańcy metropolii  w coraz większym stopniu zmagają się z wieloma tzw. chorobami cywilizacyjnymi. Na alergie i towarzyszące im schorzenia skórne uskarża się wielu pacjentów poradni specjalistycznych.

czytaj całość »
Pożegnanie z plastikiem
Pożegnanie z plastikiem

Łatwa i szybka produkcja oraz niskie koszty sprawiły, że wielki biznes od dziesięcioleci korzysta z tworzyw sztucznych na masową skalę.
Plastik jest lekki i wytrzymały. Dla koncernów okazał się podstawowym surowcem do wytwarzania m.in. opakowań i przedmiotów codziennego użytku. Z kolejnymi dekadami na świecie produkuje się coraz więcej plastiku, który ma ogromną wadę. Może zalegać na wysypiskach tysiącami lat zanim ulegnie rozkładowi. Często wykorzystanie opakowania trafiają do morza i oceanów, tworząc dryfujące, sztuczne wyspy, które ciągle powiększają swoją powierzchnię.

czytaj całość »
Czym zastąpić plastikowe butelki i słomki w domu?
Pożegnaj plastik! Poznaj eko butelki i słomki

Recykling plastiku stał się jednym z największych wyzwań XXI wieku. Szkodliwych odpadów ciągle przybywa. Jako konsumenci mamy jednak możliwość dokonywania ekologicznych wyborów. Na rynku jest coraz więcej produktów wykonanych z surowców przyjaznych środowisku naturalnemu. W naszym sklepie zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą eko słomek i eko butelek.

czytaj całość »
Ekologia w Twoim domu
Ekologia w Twoim domu

 Z punktu widzenia gospodarstwa domowego coraz częściej możemy dokonywać wyborów, które są proekologiczne. Świadomość społeczna w tym zakresie z każdym rokiem wzrasta. Stosując filtry na krany, zyskujemy doskonałej jakości wodę. Nie musimy kupować butelkowanej, co ogranicza ilość plastikowych odpadów w domu. To również dobre rozwiązanie dla firm, zaopatrujących zwykle biura w duże pojemniki z tworzywa sztucznego.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl