do kasy suma: 0,00 zł

Jakie zalety ma szklana karafka filtrująca wodę?

Jakie zalety ma szklana karafka filtrująca wodę?

Żyjemy w czasach powszechnego zanieczyszczenia środowiska. Dotyczy to zarówno powietrza, jak i żywności czy wody. Nie przed każdym zagrożeniem możemy się uchronić, niemniej warto korzystać z nowoczesnych technologii na tyle, na ile to możliwe, by ilość zanieczyszczeń z jakimi mamy kontakt minimalizować. Do akcesoriów, na które warto zwrócić uwagę, zalicza się szklana karafka do filtrowania wody. Na czym polega jej działanie? Czy jej zakup to dobra inwestycja?

Co to jest karafka do filtracji wody?

Współcześnie z dostępem do czystej, zdatnej do picia wody ma problem coraz więcej ludzi. Nawet ci, którym jej nie brakuje, coraz częściej muszą odpowiednio ją przygotowywać przed wypiciem. W wyniku stosowanych zabiegów uzdatnia wody, nierzadko woda ma specyficzny smak, zapach a jej spożycie nie należy do przyjemnych doświadczeń. Z takimi trudnościami borykają się zwłaszcza mieszkańcy większych ośrodków, korzystający z miejskiego wodociągu. Ponad 95% zanieczyszczeń, do jakich dochodzi z wodą miejską wynika z transportu rurami. Ze względu na częste zanieczyszczenia metalami ciężkimi oraz powszechny problem mikroplastiku, wodę miejską przed spożyciem zaleca się filtrować.

Pomocą, osobom chcącym uzdatnić wodę, służy szklana karafka filtrująca. Co to za produkt? Pełni funkcję filtra – stanowi świetną alternatywę dla klasycznych dzbanków filtrujących. Coraz więcej użytkowników przekonuje się do jej zakupu, a prócz tego poleca ją znajomym.

Karafka filtrująca zalety produktu

Trudno wymienić wszystkie atuty, którymi wyróżnia się wykonana ze szkła karafka. Karafka oczyszcza wodę sprawnie i bardzo skutecznie – usuwa z wody ponad 100 udokumentowanych zanieczyszczeń, w tym m.in. chlor, pochodne chloru mikroplastik, czy metale ciężki. Dodatkowo – w przeciwieństwie do tradycyjnych dzbanków filtrujących, które filtrują wodę grawitacyjne, karafka filtruje wodę przelewowo, tzn. w momencie nalewania wody z karafki do naczynia. Szybkość filtracji karaki to nawet 2 l / min, podczas gdy dzbanki filtrują wodę z prędkością ok. 0,3 l / min. Materiał, z którego została zrobiona, odgrywa nie tylko rolę praktyczną. Warto tu podkreślić niezmiernie istotny aspekt ekologii. Zamiana sztucznego tworzywa, takiego jak plastik na szkło, pozwala uniknąć ryzyka wchłonięcia przez organizm mikroplastiku.

Kolejny plus produktu to jego wytrzymałość. Karafka filtrująca wodę powstaje ze szkła boro-krzemowego. Mimo iż wygląda na kruchą oraz niepozorną, wykazuje się zaskakującą odpornością na urazy mechaniczne. Jest też doskonale wytrzymała pod względem termicznym – zakres dopuszczalnych temperatur to od temperatur ujemnych aż po temperatury rodem z piekarnika. Karafkę można myć w zmywarce.

Czy warto kupić karafki filtrujące?

Patrząc na wszystkie wymienione wyżej zalety karafki filtrującej wodę, bardzo łatwo odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Zakup artykułu to znakomita decyzja, inwestycja w zdrowie oraz bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny. Filtrowanie przekłada się na poprawę jakości, a także smaku wody, co bezpośrednio wpływa na zwiększenie komfortu domowników. Pojedynczy wkład pozwala na przefiltrowanie 600 l wody a wkłady należy wymieniać najpóźniej co 3 miesiące.

Ci, którzy postawią na tego rodzaju akcesorium, szybko się do niego przekonają. Oszczędność czasu, pieniędzy oraz brak plastikowych butelek wypełniających worki na śmieci staną się naszą codziennością przy wyborze karafki filtrującej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl