do kasy suma: 0,00 zł

Pożegnanie z plastikiem

Pożegnanie z plastikiem

Łatwa i szybka produkcja oraz niskie koszty sprawiły, że wielki biznes od dziesięcioleci korzysta z tworzyw sztucznych na masową skalę.

Plastik jest lekki i wytrzymały. Dla koncernów okazał się podstawowym surowcem do wytwarzania m.in. opakowań i przedmiotów codziennego użytku. Z kolejnymi dekadami na świecie produkuje się coraz więcej plastiku, który ma ogromną wadę. Może zalegać na wysypiskach tysiącami lat zanim ulegnie rozkładowi. Często wykorzystanie opakowania trafiają do morza i oceanów, tworząc dryfujące, sztuczne wyspy, które ciągle powiększają swoją powierzchnię.

Plastik jest problemem globalnym i to nie następnych, ale obecnych pokoleń.

Jeżeli nie rozwiążemy go w ciągu najbliższych dekad, skutki dla Planety i nas samych będą nieodwracalne. Życie toreb foliowych, plastikowych słomek czy sztućców w naszych domach jest bardzo krótkie. Szybko lądują w koszu, zapominamy, jak trudne są później do zutylizowania. Eliminowanie szkodliwego plastiku to duże wyzwanie, ale to na nas, jako konsumentach spoczywa obowiązek zmiany obecnego trendu.

Dlatego tak ważne jest, by sięgać po produkty wielokrotnego użytku, które zastąpią produkty z plastiku i będą służyć w naszych domach możliwie jak najdłużej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl